Eurolygos ketvertas: "Žalgiris" bandys pakartoti 1999 metų stebuklą


Gegužės 18 dieną į savo kalendorių įsirašė bet kuris lietuvis, bent kiek susijęs su krepšiniu. Penktadienį matysime istorinį Kauno "Žalgirio" žygį Eurolygoje - žalgiriečiai beveik po 30 metų žais turnyro ketverte.

Kauniečiai visą šį sezoną stebino krepšinio pasaulį - daugelio ekspertų prognozuotą vietą turnyrinės lentelės apačioje pakeitė buvimas tarp keturių stipriausių komandų Europoje.

Žalgiriečiams sezonas prasidėjo gana sunkiai, tačiau savo žaidimą pajutę legionieriai Brandonas Daviesas, Aaronas White'as, Vasilije Micičius ir "skrajojantis" Kevinas Pangosas su vis kitomis rungtynėmis gerino "Žalgirio" pozicijas Eurolygoje.

"Žalgiris" šiame ketverte neabejotinai yra "juodasis arkliukas", tačiau toks jis buvo ir 1999 metais, kai turėdamas vos du legionieriaus pribloškė Europą ir visiškai netikėtai triumfavo dar tuometinėje Europos taurėje.

Šiame ketverte "Žalgirio" galimybės taip pat nėra vertinamos itin palankiai. Pavyzdžiui, lažybų bendrovės Lietuvoje už žalgiriečius duoda 3.00 koeficientą, o už jų būsimus varžovus pusfinalyje - 1.40.

Toks mažas koeficientas ties Stambulo "Fenerbahce" nėra atsitiktinis - tai yra praėjusių metų čempionas ir daugkartinis ketvertų dalyvis. Turkai savo gretose turi daug stipriai individualių žaidėjų, tačiau kaip ir "Žalgirio" gretose prie didžiausios sėkmės prisideda treneris - Želko Obradovičius yra piktai charizmatiškas ir disciplinuotas strategas, kuriam yra svarbiausia detalės.

Visgi, tai vienos rungtynės, kuriose patirties ir meistriškumo trūkumas gali būti kompensuotas sportiniu pykčiu/užsivedimu ir noru mirti aikštėje dėl kiekvieno kamuolio.

Sezono metu šios komandos tarpusavyje buvo susitikusios du kartus ir pasidalino po vieną pergalę - žalgiriečiai išvykoje "Fenerbahce" po permainingos kovos nugalėjo 89-90, o Kaune pralaimėjo rezultatu 78-85.

Abi rungtynes buvo rezultatyvios, tačiau pusfinalyje galime sulaukti absoliučiai kito krepšinio, galbūt su didesne žvalgyba, didesnė drausme aikštėje ir didesniu darbu gynyboje.

Reguliariajame sezone rezultatyviau rungtyniavo "Žalgiris" - jie iš viso sumetė 2417 taškų, kai "Fene" - 2381. Vis dėlto gynyboje gerokai geriau žaidė turkai - praleisti 2208 taškai į savo krepšį, kai tuo metu "Žalgiris" buvo daugiausiai taškų (2389) praleidusi komanda stipriausių aštuonete.

Didžiausias koeficientas už "Žalgirio" pergalę kol kas svyruoja nuo 3.31 iki 3.40 (Unibete ir Bet365). Už "Fenerbahce" pergalę daugiausiai duoda lietuviški lažybų punktai - Olybet ir TopSport (1.45).

Penktadienį palaikysime "Žalgirį" iš visos širdies, tačiau svarbiausia nepasiduoti emocijoms lažybų punktuose!

Komentarai