Belaukiant pasaulio futbolo čempionato: už ką reikės statyti?Šiek tiek ilgiau nei vienas mėnesis ir turėsime 2018 metų pasaulio futbolo čempionato pradžią. Tai - didžiausią susidomėjimą ir daugiausiai žiūrovų prie ekranų prikaustantis futbolo renginys visame pasaulyje.

Čempionatas yra įdomus ne tik savo futbolu ir įspūdingais įvarčiais, bet ir tuo, kad tai yra puiki proga išlošti kelių mėnesių minimalų atlyginimą, o gal... išeiti ir į minusą. Kaip bebūtų, lažybų kontoros visada yra pasiruošusios tokiems turnyrams ir turi "ypatingųjų" pasiūlymų, tačiau žaisti pagal jų taisykles nereikėtų ir čia - pasirinkimų bus daug, beliks tik juos teisingai išsirinkti.

Žinoma, populiariausia bus statyti už laimėtojus arba įvarčių overius/underius. Tačiau tai nėra Vokietijos "Bundesliga" ar Belgijos "Jupiler" lygą, kur dauguma overių (bent 2.5) gali pasiimti per pirmas 45 rungtynių minutes, čia bus daugiau nenuspėjamų rezultatų, kuo tokie čempionai ir yra įdomūs.

Už ką tada statyti? Sunku tiksliai šiuo metu pasakyti, tačiau tendencija turėtų išlikti ties geltonomis kortelėmis. Į tai reikėtų atkreipti didelį dėmesį, nes teisėjai, kurie ir taip šiuo metu išgyvena tikrą savo profesijos krizę, žais pagal VAR taisykles, kuri galbūt įneš daugiau teisingų sprendimų, tačiau chaoso nuo to tikrai nesumažės.

Pasaulio čempionate bus tokie teisėjai kaip Mateu Lahozas (mėgstantis būti pats dėmesio centre, o ne į jį pastatyti komandas), Mažičius (blogiausias praėjusio čempionato teisėjas) ir Kuipersas. Dar daugiau abejonių mums kelia mažiau žinomi vardai - užtenka prisiminti praėjusios vasaros Konfederacijų taurę, kur teisėjas iš Afrikos visiškai nekontroliavo rungtynių su Zelandija ir Meksika, ir į kovą buvo pasitelkti kumščiai.

Pavyzdžiui, praėjusiame pasaulio čempionate vidutiniškai per rungtynes buvo parodyta po 2.92 geltonas korteles. Iš viso teisėjams išsitraukti geltonas korteles prireikė 187 kartus, o raudonas - 10. Skaičiai buvo gerokai mažesni nei 2010 metais, kai geltonių kortelių buvo parodyta 261 ir vidurkis siekė 4.08 p/r.

Įdomus faktas: 2010 metais per vienas rungtynes daugiausiai buvo parodyta 14 geltonų kortelių, 2014 - 8. Tai skaičiai per keturis metus ryškiai pakito. Lažybų bendrovės į tai turėtų atsižvelgti ir šiais metais, tačiau vis tiek geltonų kortelių vidurkis turėtų siekti 4.0 per rungtynes. Pasirinkimo galimybės yra dvi - overis arba underis. Ruoškitės analizėms!

Komentarai